Дуже часто до адвоката звертаються ФОП із «листами щастя» від податкової з вимогою про сплату боргу (недоїмки) за Єдиний соціальний внесок за період, коли вони не вели діяльність.
Так з 01.12.2017 року ФОПів зобов’язали сплачувати ЄСВ навіть при відсутності доходів щоквартально на рівні мінімального страхового внеску (в 2017 році ЄСВ становив 704 гривні/місяць, в 2018 році – 819,06 гривні/місяць, в 2019-му — 918,06 гривні/місяць).
Станом на сьогодні, органи податкової «затягують» із податковими вимогами на 2-3 роки, при цьому формуючи борг ФОПам у розмірі 20, а то і більше тисяч гривень.
Необхідно пам’ятати, що Вимога про сплату боргу (недоїмки) підлягає обов’язковій сплаті на протязі 10 днів з дати її отримання.
Така вимога має властивості виконавчого документа і в разі несплати направляється податковою до виконавчої служби за місцем реєстрації боржника, а це стягнення боргу у примусовому порядку, арешт майна боржника та банківських рахунків, відрахування із зарплати (для працюючих) у розмірі 20%. Досвідченний адвокат знає як цьому запобігти.
Крім великої суми боргу штрафні санкції за несвоєчасну сплату ЄСВ нараховуються:
Тобто, сума, яку необхідно буде сплатити через виконавчу службу буде складати майже подвійний розмір боргу.
Кожний податковий борг має свою власну індивідуальну історію і розібратись з питанням оскарження можна лише детально вивчивши всі документи.
Дуже часто податкова, всупереч закону, порушує процедуру, що передує вимозі про сплату боргу.
Відповідно до норм Податкового кодексу України, ДПС повинно було обчислити борг в кінці місяця (кварталу), у разі існування недоїмки з ЄСВ у розмірі 10 та більше гривень. На протязі 10-15 робочих днів (залежно від виду ФОП) податкова повинна була надіслати (вручити) вимогу.
Недотримання податковою строків ухвалення таких рішень не дає боржнику змоги передбачити наслідки несплати, уникнути збільшення суми боргу. Такі дії ДПС є неправомірними та прийнятими поза межами встановлених строків. Тому однозначно підлягають оскарженню у судовому порядку. А це, в свою чергу, дає змогу адвокату позбавити Вас зайвих витрат, і часом дуже великих витрат.
Крім того, ЄСВ нараховується за такою процедурою:
Вимога про сплату боргу (недоїмки) винесена на підставі інтегрованої картки платника податків є незаконною, адже така інформація не породжує правових наслідків для платника податку.
Якщо в період виникнення боргу по ЄСВ особа перебувала у трудових відносинах із підприємством і сплачувала ЄСВ із заробітної плати — виключає обов’язок по сплаті єдиного внеску позивачем як особою, що провадить підприємницьку діяльність.
Отже, підсумуємо:
— Частіш за все вимоги ДПС є незаконними, або неперевірені працівниками ДПС. Адвокат може це достовірно перевірити;
— Судді становляться на бік підприємців, але тільки грамотно складенні документи адвокатом сприяють таким рішенням;
— Позбавити Вас зайвих витрат, в тому числі й на юридичні послуги може тільки справжній професіонал у податковому законодавстві;
— Зберегти Ваш час, а частіше й нервову систему треба довірити адвокату с багатим досвідом в цьому питанні.
З повагою, Адвокат Гостєва Кароліна
Оставить комментарий